V těchto případech je to pořadatel akce (nejčastěji provozovatel příslušného zařízení), v rámci které k užití předmětů ochrany (tj. dílo, výkon, záznam) dochází, kdo je povinen získat licenci k užití předmětů ochrany jejich sdělováním veřejnosti, tedy obvykle ne samotný DJ. Jde-li o akce pořádané pro okruh osob přesahující vlastní osobní potřebu fyzické osoby, jedná se o veřejné užití, resp. o sdělování předmětů autorskoprávní ochrany veřejnosti a tento druh užití podléhá ochraně podle autorského zákona.
DJ může užívat ke sdělování veřejnosti pouze legálně pořízené originální hudební nahrávky (originální CD nosiče nebo hudební nahrávky v elektronické podobě zakoupené prostřednictvím legálního e-shopu) a mít od těchto hudebních nahrávek doklady o jejich zakoupení. Pokud DJ zamýšlí tyto hudební nahrávky zkopírovat z originálu nosiče na harddisk počítače či jiný hmotný nosič a takto pořízené rozmnoženiny užívat ke sdělování veřejnosti, je potřeba získat prostřednictvím licenční smlouvy s INTERGRAM a OSA souhlas od všech dotčených nositelů práv.
Uvedené informace se týkají pouze práv, které licencují kolektivní správci INTERGRAM a OSA. Provozovatelé e-shopů a streamovacích služeb však často dovolují legálně pořízené nahrávky přehrávat pouze v soukromí a jejich komerční využívání nebo sdělování veřejnosti zakazují (zákaz se vztahuje na samotné „zboží“ se kterým tyto služby obchodují a vypořádáním licence s kolektivními správci jej nejde obejít). Tuto okolnost musí DJ ověřovat v obchodních podmínkách těchto služeb a případný souhlas řešit přímo s nimi.