Co mám dělat v případě, že se stanu dědicem výkonného umělce či výrobce? Na co bych si měl dát při dědickém řízení pozor? A jak mám postupovat směrem k INTERGRAM, který dědice zastupuje? Nejen na tyto otázky odpovídá v dalším dílu seriálu Právní rádce Václav Hodonický, právník INTERGRAM.
“Majetková práva osob, která spravuje INTERGRAM, tedy práva výkonných umělců a výrobců zvukových či zvukově-obrazových záznamů, trvají 50 nebo 70 let,” vysvětluje v úvodu Václav Hodonický. “S ohledem na tuto poměrně dlouhou dobu se často stává, že majetková práva přežijí výkonného umělce, který v průběhu této doby zemře. V takovém případě jsou majetková práva předmětem dědění, jako kterýkoliv jiný majetek,” dodává.
Pokud se stanete dědicem výkonného umělce či výrobce, kontaktujte INTERGRAM, kde vás provedou uzavíráním smlouvy. “Jediný rozdíl oproti tomu, kdybyste sami byli výkonným umělcem nebo výrobcem, je ten, že musíte předložit i pravomocné dědické usnesení, které vydává notář,” říká Václav Hodonický.
Na co si dát při dědickém řízení pozor? Jaké jsou nejčastější chyby při tomto řízení? Jak INTERGRAM vyplácí dědicům odměny? A co se stane, když dědic chybí? Odpovědi na to najdete ve videu níže.
Podrobný návod pro dědice práv najdete také ZDE.